Floating Garden Szczecin Open 2014

Za nami siedemnasta edycja  turnieju Floating Garden Szczecin Open 2014,  który  pierwszy raz w swojej historii  rozgrywany był, jako jeden z etapów  cyklu LOTOS PGA Polska Tour – jedynego cyklu turniejów dla graczy zawodowych w naszym kraju.

Pro Am

Tradycją poważnych turniejów dla zawodowców, jest turniej towarzyszący Pro-Am, w którym amatorzy grają razem z profesjonalistami. Grający w takim turnieju golfiści mogą aktywnie uczestniczyć w treningu profesjonalistów i jednocześnie podglądać ich grę oraz uczyć się od nich taktyki i strategii gry.

Pro-Am 2014 przy turnieju Floating Garden Szczecin Open z cyklu LOTOS PGA Polska Tour w Binowie  rozgrywany był drużynowo. Najlepszy wynik ( – 18) osiągnęła drużyna TVGOLF.PL w składzie Pro Mateusz Jędrzejczyk, Zbigniew Folta, Tadeusz Olewnik i Roman Rogoziński. Tuż za nimi na podium znalazła się drużyna CSV – Kacper Bobala (PRO), Karolina Brzoska, Rafał Zmysłowski i Sylwester Tutko. Trzecie miejsce zdobył Binowo Park Junior Team pod przewodnictwem Jimmiego Danielssona w składzie  Jacek Stankiewicz, Michał Tutko i Szymon Olszewski.

Wszelkie dostępne zapowiedzi pogodowe nie dawały w tym dniu golfistom żadnych szans na przejście pola suchą nogą. Cóż jednak znaczy fascynacja golfem! Na starcie nie pojawiło się tylko dwóch zawodników,  reszta uczestników nagrodzona została doskonałą pogodą, a wszystkie przeciwdeszczowe akcesoria okazały się zbędne! Podczas ceremonii wręczenia nagród o podniebienia uczestników naprawdę doskonałym i wyszukanym poczęstunkiem, zadbali kucharze z promów Unity Line.

Szczecin Open – dzień pierwszy.

Pierwszy dzień turnieju to poznanie pola i swoich możliwości, dzień w którym kształtuje się czołówka, ale jeszcze wszystko może się zdarzyć. Po pierwszych dziewięciu dołkach  prowadzenie objął Maksymilian Sałuda, który zagrał o cztery uderzenia mniej niż wynosi przewidziana na ich skończenie norma. Ostatecznie jednak ukończył rozgrywki tego dnia z wynikiem minus 1. Tak samo zagrał ubiegłoroczny zwycięzca Szczecin Open Jakub Ossowski. Wynik ten pozwolił im na zajęcie drugiego miejsca. Najlepszym wynikiem pierwszego dnia okazał się wynik -2, Mateusza Jędrzejczyka – zwycięzcy turnieju Pro-Am.  Kolejne trzecie miejsce zajęli: dwukrotny zwycięzca Szczecin Open Peter Bronson oraz Grzegorz Zieliński, którzy zagrali par pola.

Dzień drugi.

W drugim dniu  turnieju Floating Garden Szczecin Open swoją klasę potwierdził  Mateusz Jędrzejczyk, grając wynik dnia ( 69) . Uzyskał on łączną przewagę aż czterech uderzeń nad Peterem Bronsonem, który zagrał  tego dnia (71) i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji, przed Maksymilianem Sałudą.

Wśród amatorów po dwóch dniach świetnie radziła sobie Dorota Zalewska, juniorka która w pierwszej rundzie zagrała 72 uderzenia, a w drugiej rundzie o 2 więcej, uzyskując w ten sposób pozycję liderki  w grupie amatorów! Kolejne miejsce ze stratą do liderki 11 uderzeń po drugiej rundzie zajął Oskar Zaborowski przed  Adrianem Kaczałą, któremu do Doroty brakuje 15 uderzeń!

Po drugiej rundzie odbyły  się dodatkowe atrakcje dla zawodników i gości. Rozegrano konkurs Nearest to the Pin (zagranie najbliżej dołka) , w którym zwyciężył  Jakub Piotrowski i konkurs  Longest Drive ( najdłuższe uderzenie) w którym niepokonanym okazał się  Maksymilian Sałuda. Obaj zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez firmę Bohun.

Dzień trzeci – jednak Jędrzejczyk.

Mateusz Jędrzejczyk zwyciężając w zawodach Floating Garden Szczecin Open potwierdził czynem  swoją dwudniową pozycję lidera, wygrywając po nerwowej i emocjonującej  walce jednym uderzeniem z Peterem Bronsonem!  Peter Bronson okazał się być mocnym przeciwnikiem. Ten zahartowany w niejednym turnieju  golfista, o godnej pozazdroszczenia sile spokoju,  zagrał pierwszą dziewiątkę 4 uderzenia poniżej par!  Jednak druga część  pola i rundy należała już  do Mateusza –trafiając ostatniego putta rozwiał wszelkie wątpliwości. Został mistrzem!

Drugie miejsce zajął Peter Bronson, a trzecie ostatecznie Maksymilian Sałuda, który uzyskał łącznie miał 214 uderzeń i miał tylko jeden strzał straty do Petera. Zawodowi golfiści grali o pulę 40 tys. zł.

Wśród amatorów zwyciężyła juniorka, Dorota Zalewska, uzyskując łącznie  rewelacyjny wynik  o cztery uderzenia poniżej normy. Drugie miejsce zdobył junior  Oskar Zaborowski z  bagatela 14 uderzeniami straty do zwyciężczyni, a trzecie Adrian Kaczała.  W klasyfikacji netto 0 – 18,4 triumfowała Dorota Mida przed Kamilem Tatarczukiem i Przemysławem Hałasem.

Sponsorami turnieju byli: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne “POLICE” SA, Miasto Szczecin, Radisson Blu, Grupa CSV, Unity Line, BP Media, Dealer Bmw Bońkowscy, Kliniki Implantologii Hahs, Art Medical Center, Bohun, Luxan, HKL, Dedeco, Corotop, J.L. Górscy

Patronat Medialny na Turniejem objęły portale ZYCIE W LUKSUSIE.PL oraz  EKSKLUZYWNE.NET